پنج‌شنبه, 19 تير 1399
عنوان : تجلیل از اعضای شورای اسلامی شهر قروه به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها
کد خبر : ۳۲۰۹
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ 
ساعت : ۱۴:۱۸:۳۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شهرداری قروه مراسم تجلیل از شورای شهر اسلامی شهر قروه  به مناسبت نهم اردیبهشت روز شورا ها روز چهارشنبه مورخ 10/02/99 در فرمانداری شهرستان قروه برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم آقای الماسی فرماندار شهرستان قروه ضمن تبریک نهم اردیبهشت روز ملی شوراها عنوان کرد: بنابر اصل ششم قانون اساسی، امور کشور بایستی به اتکاء آرای عمومی اداره شود و شوراهای  محلی مطابق با اصل هفتم قانون اساسی که در سال 1358 تدوین گردید از ارکان های تصمیم گیری و اداره امور کشورند که برای اولین بار در سال 1378 این اصل اجرایی گردید.

فرماندار شهرستان قروه افزود: نظام جمهوری اسلامی دو رکن اساسی دارد جمهوریت و اسلامیت که انتخابات شوراها یکی از نمودهای جمهوریت می باشد. ایشان افزودند: شورا ها نباید تنها شورای شهرداری باشند بلکه بایستی در تمام جنبه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فعال باشند و یکی از مزیت انتخاب شوراها شفافیت در تصمیم گیری ها می باشد و در اصل تصمیم گیری ها، برنامه ریزی های بودجه ای سالیانه نه تنها توسط یک شخص بلکه با همفکری شوراها شکل خواهد گرفت و با توجه به ارتباط شوراها با بدنه جامعه بودجه ریزی سالیانه متناسب با نیازهای جامعه خواهد بود.

ایشان با تاکید بر استفاده از ظرفیت نماینده های مجلس خاطر نشان نمود: قانونی وجود دارد که اکثر شوراها و شهرداری ها از آن غفلت نمودند که بر اساس آن شهرداری ها می توانستند با گرفتن اوراق قرضه از بانک ها و صرف آن در امور توسعه ای در نهایت نسبت به تهاتر آن با بدهکاری سایر ادارات به شهرداری ها اقدام نمایند. که در برخی از استان ها با همکاری ادرات و بانک ها از این فرصت بهتررین استفاده شده است. ولی متاسفانه در برخی استان های دیگر به دلیل بوروکراسی اداری، توسعه فدای مقررات اداری شده که مانع تحقق این امر شده است. در استان ما شاید دلیل برخی از عقب ماندگی ها وجود کارشناسان اداری باشد که خیلی تابع مقررات خشک هستند و حاضر به انعطاف در حوزه توسعه نمی باشند.

آقای الماسی در نهایت ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در شورای دوره پنجم نظیر احیا پارک شهید بهشتی، توسعه سراب و احداث پارک شهدای گمنام، ابراز امیدواری نمودند در زمان باقیمانده نسبت به احداث پارک سنگی اقدام گردد و از ظرفیت حاشیه 5 کیلومتری رودخانه قلعه با همکاری و مطالعات منابع طبیعی و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی جهت احداث پارک آبی استفاده گردد.

در ادامه آقای حسین احمدی هم ضمن تقدیر از آقای نظری سرپرست شهرداری قروه و فرمانداری جهت تدارک این مراسم اظهار داشت: علی رغم دغدغه شورا برای اجرای کارهای اساسی برخی از پروژه ها ابتر و ناتمام مانده که در زمان باقیمانده تمام تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد و با تمام محدودیت ها پروژه های عمرانی خوبی اجرا شده است که خیلی از آنها ماندگار شده اند.

ایشان افزودند: عدم تحقق بودجه سالیانه یکی از دلایل نیمه کاره ماندن پروژه ها می باشد. که در سال جاری هم به دلیل شیوع بیماری کرونا متاسفانه پیش بینی تحقق بودجه سالیانه با کاهش روبرو خواهد بود و علی رغم این محدودیت ها شورا تمام تلاش خود را خواهد کرد. و یکی از ظرفیت هایی که می توان برای جذب اعتبارات  ملی استفاده کرد تعامل سازنده با نماینده محترم مجلس شورا است که نشان دهنده اهمیت جایگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی می باشد.

ایشان در نهایت با اشاره به بودجه سال جاری بیان کرد: امسال طرح های خوبی نظیر پارک سنگی، توسعه سراب کوثر و رودخانه قلعه در نظر گرفته شده است که در صورت تحقق بودجه شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

ایشان در نهایت ضمن تشکر از آقای نظری سرپرست شهرداری قروه بیان کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده برای شهرداری در بدترین زمان ممکن این سمت تحویل ایشان گردید ولی علی رغم تمام این مشکلات آقای نظری با تمام توان و ظرفیت اللخصوص در بحث کرونا و در تعطیلات عید پای کار بودند.

در نهایت آقای نظری سرپرست شهرداری قروه ضمن تبریک و تهنیت نهم اردیبهشت روز ملی شوراها از اقدامات  موثر شورای شهر در این دوره تقدیر نمودند و از اعتماد شورای شهر به ایشان جهت تصدی سرپرست شهرداری قروه تشکر کرد.

در نهایت مراسم با تجلیل از اعضای شورای شهر قروه خاتمه یافت.


نمایش تعداد بازدیدها : 132

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0