شنبه, 15 آذر 1399
عنوان : پیام شهردار قروه به مناسبت آغاز هفته وحدت
کد خبر : ۳۳۰۰
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ 
ساعت : ۲۰:۷:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دکتر عباس سنتی شهردار قروه در پیامی، فرارسیدن میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) و آغاز هفته وحدت را به مردم ولایتمدار و متحد شیعه و سنی شهرستان قروه تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، در این پیام آمده است:

«إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّـهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ» (سوره حجرات/10)

اتحاد و برادری میان مسلمانان واژگان مقدسی است که در بیشتر آیات قرآنی و روایات بزرگان دینی بر آن تاکید شده است. در این میان زندگی مسالمت آمیز، همراه با اتحاد و اخوت میان مردم شیعه و سنی استان کردستان، به خصوص مردم شهرستان قروه که فرهنگ مذهبی-اجتماعی متنوع آن، وحدت در عین کثرت را تجلی می نماید، همواره مایه افتخار مسئولان و الگویی برای شهرهایی بوده و هست که در آن اقوام مختلف از هر مذهب و نژادی زندگی می کنند.

در این ایام، هفته وحدت با نماد جشن و سرور مشترک میان مسلمانان شیعه و سنی، به یمن میلاد با برکت حضرت محمد مصطفی(ص) یادگار ماندگاری در ترسیم این همدلی محسوب می گردد. همانا در این اوضاع سیاسی و اقتصادی، هفته خجسته وحدت، فرصتی است که بیش از هر زمان دیگری، پیوند عمیق دوستی و مهربانی شیعه و سنی بیشتر مستحکم گردد تا اهداف شوم دشمنان این مرز و بوم که با چاشنی سیاسی گونه در تفرقه میان مردم می کوشند خنثی شود.

اینجانب به عنوان خادم مردم شهر قروه، فرا رسیدن خجسته میلاد مبشر آگاهی و پیام آور صلح و دوستی، حضرت محمد مصطفی(ص) و ولادت با سعادت امام جعفر صادق(ع) که هفته وحدت را متبلور می نماید، به همه مسلمانان به خصوص مردم شریف، ولایتمدار و انقلابی شهر قروه، تبريک و تهنيت عرض می نمایم.

عباس سنتی/ خدمتگزار مردم


نمایش تعداد بازدیدها : 73

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0