يکشنبه, 30 خرداد 1400
  • ساعت : ۱۲:۶:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 205
  • کد خبر : ۳۲۹۹
برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قروه

به گزارش روابط عمومي شهرداري قروه  جلسه ستاد مديريت بحران شهرداری قروه با حضورشهردار, معاونت و اعضاء ستاد در محل دفتر کار شهردار قروه برگزار شد.

در آغاز این جلسه شهردار قروه  هدف از تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری را آمادگي براي حوادث احتمالي قبل از شروع بارندگي ها، بررسی وضعیت مجتمع آریا، بررسی نواقص و تجهیز واحدهای ماشین آلات، آتشنشانی و سازماندهی نیروهای این دو واحد بیان کرد.

آقای سنتی به اهمیت ستاد بحران در هر چهار مرحله پیش بیني، پیشگیري، مقابله و آمادگي پرداخت و برنامه ريزي دقیق براي آن را از الزامات مديريت بحران برشمرد.

وي با اشاره به لايروبي و ساماندهی کانالها و جوي هاي سطح شهر تصريح نمود : تا حد امکان بایستی اقدامات پیشگیرانه انجام شود و شهروندان عزيز نیز مي توانند توسط سامانه 137 با ستاد مدیریت بحران شهرداري قروه در ارتباط باشند.

در ادامه مهندس عطاالله عرفانی معاونت خدمات شهری با ارائه گزارشی از وضعیت موجود از تجهیزات، ماشین آلات و پرسنل واحدهای موتوری و آتشنشانی اظهار کرد: موضوع مدیریت بحران و لزوم هماهنگی لازم بین اعضا در زمان وقوع هرگونه حادثه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده که همه باید به آن توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد در حال حاضر تمام دستگاه های عضو موظف شدند نسبت به امکان سنجی و پیش بینی لوازم و تجهیزات مورد نیاز بررسی لازم  را انجام و آن را به دبیرخانه ستاد اعلام نمایند.

مهندس عرفان بر ارزیابی مشکلات و نقاطی که بیشترین آب گرفتگی ها را داشته است تاکید نمودند و خواستار رفع مشکلات فنی و عمرانی در برخی نقاط به ویژه در شیب بندی کانال ها و معابر شدند.

معاونت خدمات شهری قروه بخشی از مشکلات آب گرفتگی امروز شهر قروه را ناشی از  سیاست های غلط در واگذاری برخی زمین ها و ساخت و سازهای بدون ضابطه در این مناطق دانستند. وی همچنین در بخشی از سخنان خود بر ناکافی بود تجهیزات و امکانات واحدهای  آتش نشانی و موتوری در مواجه با بحران تاکید نمودند و در همین راستا خواستار تامین تجهیزات ضروری شدند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0