پنج‌شنبه, 7 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۰:۲۶:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 107
  • کد خبر : ۳۳۰۱
مانور پدافند غیر عامل برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری قروه  به همت معاونت خدمات شهری و  آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قروه رزمایش شهری پدافند غیر عامل صبح یکشنبه 11 آبان در مرکز شهر برگزار شد.

آقای الماسی فرماندار شهرستان قروه و سرهنگ قربانی دبیر پدافند غیر عامل شهرستان قروه  با حضور در محل رزمایش پدافند غیرعامل، از مراحل اجرای این مانور بازدید کردند.

مهندس عطالله عرفان معاونت خدمات شهری شهرداری قروه، با اشاره به اهمیت این تمرینات گفت: هدف از برگزاری این مانور، آمادگی و افزایش آگاهی لازم اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرداری و تعامل سریع بین دستگاهها و ایجاد فضای روانی لازم و زمینه سازی فرهنگی برای مقابله با حوادث است.

 وی در ادامه نقش اساسی پدافند غیرعامل را در تحکیم و اقتدار ملی کشور دانست و گفت:  بدون شک پدافند غیرعامل بعنوان صلح آمیزترین روش دفاعی و مهمترین عامل بازدارندگی، مناسب ترین شیوه کاهش مخاطرات و کاهش آسیب پذیری می باشد.

مهندس عرفان در پایان افزود: در تلاش هستیم تا در آینده رزمایش های دیگری نیز در زمینه های مختلف و حد گسترده تر برگزار کنیم تا در مواقع بحران شاهد به حداقل رساندن تلفات و خسارات جانی و مالی باشیم.

در این مانور ضمن تمرین هماهنگی درون سازمانی قبل، حین و بعد از وقوع بحران، عملیات هدایت و رفع آبگرفتگی در زمان بارندگی های شدید در نقاط حساس با تجهیزات و ماشین آلات لازم و با حضور واحدهای آتشنشانی، اجرائیات و خدمات شهری و سایر دستگاههای خدمات رسان صورت گرفت.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0